naglowek.jpg 9188d18697b1254abe0165f1618493de
Jubileusz 10-lecia PODNiDM
Opublikowano: 26.09.2017, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 2368

Tegoroczna konferencja inaugurująca pracę Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach na rok szkolny 2017/2018 była Jubileuszem 10-lecia ośrodka, który odbył się w dniu 22.09.2017 roku w Dworze Kapituły Krakowskiej Muzeum Miasta Pabianic.

Uroczystość patronatem objęli: Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, Krzysztof Habura – Starosta Pabianicki, Grzegorz Mackiewicz – Prezydent Miasta Pabianic, Henryk Brzyszcz – Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Henryk Gajda – Wójt Gminy Pabianice, Robert Jarzębak – Wójt Gminy Dobroń, Grażyna Maślanka – Olczyk – Wójt Gminy Dłutów, Adam Topolski – Wójt Gminy Ksawerów.

Partnerami ośrodka w organizacji jubileuszu było Muzeum Miasta Pabianic oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach. Sponsorami Gali Jubileuszowej byli: Powiat Pabianicki, Gmina Miejska Pabianice, Gmina Ksawerów, Gmina Dobroń, Gmina Pabianice, Bufet Erka, Firma Komputerowa ITSMA Marcin Krawczyk, Firma Nowator, Firma Lapis Bis, Firma Wolters Kluwer Polska oraz Studio Rozwoju Osobistego Odnaleźć Siebie. Patronat medialny nad jubileuszem objęli: Telewizja Pro-MOK, Firma Wolters Kluwer Polska, portal Epainfo,  Tygodnik Życie Pabianic oraz Tygodnik Nowe Życie Pabianic.

Spośród gości honorowych głos zabrali: Jakub Mielczarek – Sekretarz Województwa Łódzkiego, Krzysztof Habura – Starosta Pabianicki, Grzegorz Mackiewicz – Prezydent Miasta Pabianic oraz ks. Jan Szuba – były Proboszcz Parafii Św. Mateusza w Pabianicach.

Uroczystość rozpoczęła projekcja filmu o historii ośrodka doskonalenia nauczycieli z minionego 10-lecia. Jubileusz stał się okazją do podsumowania dotychczasowej działalności ośrodka, a także podziękowania za wspaniałą wieloletnią współpracę, która umożliwiła ośrodkowi rozwój oraz realizację wielu ambitnych planów i wyzwań edukacyjnych na rzecz doskonalenia zawodowego nauczycieli. Podziękowania te skierowano do Rady Powiatu Pabianickiego, Zarządu Powiatu Pabianickiego oraz wszystkich Jednostek Samorządu Terytorialnego powiatu pabianickiego.

Serdecznie podziękowania PODNiDM w Pabianicach składał również Radzie Programowej, która jest organem opiniodawczo-doradczym ośrodka. Współpraca, zaangażowanie na rzecz rozwoju doskonalenia zawodowego środowiska oświatowego powiatu pabianickiego oraz życzliwość i wsparcie merytoryczne członków Rady Programowej przyczyniły się do realizacji ambitnych planów i wyzwań oraz sukcesów naszego ośrodka.

Na przestrzeni 10 lat działalności ośrodek przy realizacji swojej oferty edukacyjnej współpracował z wieloma partnerami na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych pabianickich nauczycieli oraz kadry zarządzającej, jubileusz stał się okazją, aby podziękować  za współpracę oraz współtworzenie historii ośrodka Łódzkiemu Kuratorowi Oświaty, Ośrodkowi Rozwoju Edukacji w Warszawie, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Łodzi oraz Filii w Pabianicach, Firmie Synapia, Polskiemu Towarzystwu Turystyczno – Krajoznawczemu oddział w Pabianicach, Pabianickiemu Centrum Medycznemu, Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach, Straży Miejskiej w Pabianicach, Nadleśnictwu Kolumna oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Jubileusz uświetniły występy Magdaleny Hudzieczek – Cieślar –sopranistki, dyrygentki chóralnej, nauczyciela akademickiego, dyrektora Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Świata”, specjalisty ds. emisji higieny głosu w PODNiDM w Pabianicach oraz Anastazji Wilczkowskiej – fortepian. Nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli i dyrektorów szkół i placówek oświatowych w powiecie pabianickim, wojewódzkim ośrodkom doskonalenia nauczycieli, poradniom psychologiczno-pedagogicznym oraz bibliotekom miejskim. Na ręce dyrektor ośrodka Małgorzaty Biegajło dziękowali zaproszeni goście z życzeniami dalszej wspaniałej działalności oraz rozwoju i podziękowaniami za owocną współpracę.  W dniu obchodów jubileuszu szczególnie wyróżnieni zostali pracownicy oraz współpracownicy, którzy nieprzerwanie pracują lub współpracują z ośrodkiem od początku jego działalności, to jest od 10 już lat.

Na  uroczystości nie zabrakło „urodzinowego” tortu.
Galę Jubileuszową poprowadziła Jadwiga Wadowska – Gryzel – nauczyciel języka polskiego w zaprzyjaźnionym z ośrodkiem Zespole Szkół Nr 2 w Pabianicach oraz Radna Rady Powiatu Pabianickiego.

Jubileusz 10-lecia PODNiDM
Opublikowano: 28.09.2017, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 67, Ilość wyświetleń: 545