3.jpg ac0afe476709b748b00e7fba7ceaeedc
VI POWIATOWA „WAMPIRIADA SPORTOWA”
Opublikowano: 14.11.2016, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 4026

Rejonowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. B.Serednickiego przy Zarządzie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach już po raz szósty, w dniu 4 listopada, był organizatorem Powiatowej „Wampiriady Sportowej”.

Po raz pierwszy „Wampiriada Sportowa” została zorganizowana w 2006r. Tegoroczna „Wampiriada”  odbyła się pod honorowym patronatem Krzysztofa Habury - Starosty Powiatu Pabianickiego oraz przy współorganizacji Starostwa Pabianickiego i Banku Spółdzielczego „PA-CO-BANK” w Pabianicach.

W „Wampiriadze” startowały drużyny szkół ponadgimnazjalnych z Pabianic i powiatu pabianickiego czyli: Zespoły Szkół Nr.1, 2 i 3, I i II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie.

Po raz drugi z rzędu udział w tegorocznej „Wampiriadzie” wzięli przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego z Łasku-Kolumny. ”Wampiriada” odbywała się na dwóch płaszczyznach: pierwsza to sportowo-rekreacyjne gry i zabawy nawiązujące także do zadań jakie ma zapisane w swoim statucie Polski Czerwony Krzyż.

Konkurencji było jedenaście od biegu z dwoma piłkami, poprzez „pompowanie” balonów do momentu kiedy nie pękały, slalom kijem hokejowym z piłeczka tenisową, rzuty piłeczką tenisową do tablicy z czerwonokrzyskim symbolem, rzuty na czas piłką do kosza, noszenie na łyżeczce piłeczki do golfa czy tradycyjny bieg w workach. Była konkurencja nazwana przez organizatorów „czerwonokrzyska flaga na maszt”, transport rannego (na kocu), układanie z puzzli znaku Polskiego Czerwonego Krzyża oraz bandażowanie nogi rannego. Wszystko na czas, wszystko przy ogłuszającym dopingu kilkuset kibiców ze wszystkich szkół biorących udział w „Wampiriadzie”.

Jury oceniało stroje, doping, wybrało logo „Wampiriady” przygotowane przez uczniów oraz same konkurencje, i w wyniku tych ocen stwierdziło, że:

I miejsce w VI Powiatowej „Wampiriadzie Sportowej” zdobył zespół II Liceum Ogólnokształcącego,

II miejsce – Zespół Szkół nr 3,

III miejsce – Zespół Szkół nr 2,

IV miejsce – Zespół Szkół nr1, V miejsce – I Liceum Ogólnokształcące, VI miejsce – Zespół Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego Widzew i VII miejsce – Liceum Ogólnokształcące z Łasku-Kolumny.

Druga płaszczyzna „Wampiriady” to promocja honorowego oddawania krwi, którą to ideę od blisko 60 lat propaguje i wspiera Polski Czerwony Krzyż. W ramach tej promocji odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, do której zgłosiły się 32 osoby, krew oddały 24 osoby, w tym 15 po raz pierwszy (uczniowie szkół biorących udział w „Wampiriadzie”).

Oddano 10 litrów 800 ml krwi, tego bezcennego leku.

Wysiłek wodników i doping widzów została wynagrodzony pucharami ufundowanymi kolejno przez: Starostę Pabianickiego, Prezydenta Miasta Pabianic, Prezesa Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach, Przewodniczących Rad: Powiatu Pabianickiego i Miasta Pabianic, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz Przewodniczącego Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

Upominki ufundowało Starostwo Powiatu Pabianickiego, LUMILEDS POLAND S.A. Pabianice i Bank Spółdzielczy „PA-CO-BANK” w Pabianicach.

VI POWIATOWA „WAMPIRIADA SPORTOWA”
Opublikowano: 14.11.2016, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 23, Ilość wyświetleń: 765
kolejka.png b5f3798352eaba24337a907210c0c929