Gminy Powiatu Pabianickiego
XII Pabianicki Półmaraton
Opublikowano: 25.03.2024, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 198

Po raz 12 odbył się  w naszym mieście Pabianicki Półmaraton.

Ponad 1200 zawodników, biegało na różnych dystansach. Niektórzy przebiegli 21 km, inni - 5 km. Nie zabrakło fantastycznych kobiet w „Biegu na szpilkach” i bardzo przystojnych mężczyzn w „Biegu Januszy”

Jacek Wróblewski, starosta pabianicki wraz z Gabriela Wenne-Błażyńska kibicowali wszystkim

Startujący w półmaratonie mieli do pokonania 21,0975 kilometrów.

Przed godzina 9.00 na płycie boiska spotkali się najmłodsi biegacze. Dzieci i młodzież rozgrzewali się do biegów na swoich dystansach. W sumie wystartowało 400 zawodników

Punktualnie o 10.00 na starcie stanęły kobiety w szpilkach. Pani miały do pokonania 100 metrów. Tuż po nich wystartowali „Janusze”. Panowie w klapkach przebiegli 200 metrów. Najszybciej na szpilkach 100 metrów pokonała Ewelina Koziara. Pabianiczanka wygrywa od czterech lat.

Drugie miejsce w biegu na szpilkach zajęła Anna Jamioł, trzecia była Sandra Warzywniak-Kowalska.  Najlepszy z „Januszów” to Robert Sobczak z Łodzi. Pokonał on w klapkach 200 metrów. Drugie miejsce w biegu „Januszów” zajął Dawid Jurga, trzeci był Antoni Jamioł.

Zwycięzcą Półmaratonu (trzeci raz z rzędu) jest łodzianin Tomasz Osmulski. Drugi na podium stanął Tomasz Kisiel z Rosanowa, a trzeci do mety dobiegł pabianiczanin Mariusz Pabich.

W biegu na dystansie 5 km najszybszy był Kacper Kurowski z Ksawerowa. Drugie miejsce zajął Grzegorz Olejarczyk z Kielc, a trzecie łodzianin Adam Włodarczyk. Wśród kobiet najlepsze były: pierwsze miejsce: Maria Błoch z Huty Dłutowskiej,  drugie miejsce: Maria Borowska z Łodzi  oraz pabianiczanka Agata Tomaszczyk  na trzecim miejscu.

W XII Pabianickim Półmaratoniku wystartowało też  400 dzieci w pięciu kategoriach wiekowych.