Zarząd Powiatu Rada Powiatu Jednostki powiatowe Charakterystyka Powiatu Kontakt Polityka Cookies
  >  Aktualności  >  Archiwum  >  Archiwum aktualności  >  2007  >  Wrzesień 

 
Wycieczka w Starostwie 
27 września do siedziby Starostwa Powiatowego w Pabianicach zawitała wycieczka pracowników placówek kulturalnych z Sieradza zwiedzających Miasto Pabianice. Jej przewodnikiem był Jan Jagusiak - pabianiczanin, organizator wycieczek oraz twórca przewodnika "Traktem Jana Długosza. Z Pabianic przez państwo pabianickie i powiat pabianicki". Niespodziewani goście z wielkim zainteresowaniem oglądali zabytkowe wnętrza siedziby Starostwa.

więcej...

 
Konferencja prasowa 
31 sierpnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa. Omawiano bieżące problemy i dokonania Starostwa Powiatowego oraz zadania jakie wykonane zostały w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.
Szczególną uwagę zwrócono na pozyskanie funduszy zewnętrznych pozwalających na rozwój naszego powiatu.

Pan Starosta Krzysztof Habura skierował podziękowania do Pana posła Andrzeja Biernata, Pani poseł Grażyny Tyszko oraz radnego Sejmiku Wojewódzkiego Pana Waldemara Przyrowskiego za pomoc w pozyskaniu środków finansowych, które przyczynią się m.in. do budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz do remontu i modernizacji Domów Pomocy Społecznej w Pabianicach i w Konstantynowie Łódzkim.

więcej...

 
Wkrótce zima 
Ruszyły przygotowania do zimowej akcji utrzymania dróg. W związku z tym środki zgodne ze zgłoszonymi zapotrzebowaniami otrzymały gminy: Miasto Pabianice, Dłutów, Dobroń, Miasto Konstantynów,które będą wykonywały wyżej wymienione zadania. Utrzymaniem dróg podczas sezonu zimowego na terenie gmin: Ksawerów, Lutomiersk, Pabianice zajmą się firmy wyłonione na drodze przetargu przeprowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach.

więcej...

 
Remont w Żytowicach 
Starostwo Powiatowe w Pabianicach podpisało umowę z zakładem Instalacyjno-Inżynieryjno-Budowlanym, który będzie wykonawcą chodnika wraz z zatoką autobusową przy szkole w Żytowicach. Termin prac planowany jest na okres od 17 września do 15 października.

więcej...

 
"Dzień Sybiraka" 
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pabianicach uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka zorganizowanych przez Koło Związku Sybiraków oraz Dyrekcję Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Spotkanie odbyło się w dniu 14 wrzesnia w siedzibie szkoły przy ul. 20 Stycznia 9/13.

więcej...

 
Porządki na Kazimierza 
Starostwo Powiatowe w Pabianicach otrzymało dofinansowanie od Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 600 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy przeznaczone zostanie na utylizację odpadów z terenu po zlikwidowanym Centrum Kształcenia Praktycznego.

więcej...

 
X-lecie Gminy Ksawerów 
15 września Starosta Pabianicki Krzysztof Habura oraz Przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak uczestniczyli w Festynie Jubileuszowym, który odbył się w Ksawerowie z okazji X-lecia Gminy. W dowód uznania i w podziękowaniu za dorobek i osiągnięcia na rzecz społeczności lokalnej, na ręce Wójta Gminy Ksawerów Pani Marii Kopczewskiej oraz Przewodniczącego Rady Gminy Pana Tadeusza Grala, wręczona została tabliczka okolicznościowa z okazji jubileuszu.

więcej...

 
Międzynarodowy Dzień Białej Laski 
Dnia 14 września starosta Krzysztof Habura brał udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Białej Laski, które zorganizowane zostały przez Zarząd Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Pabianicach. Uroczystości miały miejsce w Spółdzielczym Domu Kultury PSM w Pabianicach przy ul. Orlej 45 o godzinie 11.00.

więcej...

 
Deszczowe Dożynki 
9 września na terenie Parku Gminnego w Dobroniu odbyły się Dożynki Powiatowe organizowane przez Starostę Powiatu Pabianickiego Krzysztofa Haburę oraz Wójta Gminy Dobroń Józefa Grzegorza Czechowskiego. Deszczowa pogoda nie zniechęciła rolników oraz gości z całego powiatu do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Plonów, które rozpoczęły się Mszą Świętą w zabytkowym kościółku w Dobroniu. Po niej korowód dożynkowy wraz z mieszkańcami i gośćmi przemaszerował do parku gminnego, gdzie można było skosztować wiejskiego chleba z miodem.

więcej...

 
Rocznica wybuchu II wojny światowej 
W związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej Starosta Krzysztof Habura oraz członek zarządu Tadeusz Rosiak w towarzystwie posła Andrzeja Biernata i radnego Adama Krasińskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 15-ego Pułku Piechoty Wilków znajdującym się w pabianickim Parku Wolności. Pomnik jest symbolem udziału Pułku w wojnie polsko – bolszewickiej, a w tym w Bitwie Warszawskiej ( 1920 ) oraz wojnie polsko – ukraińskiej.

więcej...

 
Zaproszenie 
Starosta Pabianicki Krzysztof Habura oraz Wójt Gminy Dobroń Józef Grzegorz Czechowski serdecznie zapraszają na uroczystość Dożynek Powiatowych, które odbędą się w dniu 9 września na terenie Parku Gminnego w Dobroniu. Organizatorzy przewidują wiele atrakcji dla wszystkich uczestników Obchodów Święta Plonów.

więcej...

 
Jarmark Wojewódzki 
W dniach 7, 8 i 9 września w Łodzi już po raz czwarty odbył się Jarmark Wojewódzki organizowany przez Urząd Marszałkowski. Pabianice reprezentowane były przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej oraz firmę "Skoda Bednarek".

więcej...

 
„Rok Generała Władysława Andersa” 
Dnia 20 września Starosta Powiatu Pabianickiego Krzysztof Habura oraz Przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej w ramach odbywających się w całym kraju obchodów Roku Generała Władysława Andersa. Połączone są one z rocznicą ataku wojsk radzieckich na Polskę oraz premierą najnowszego filmu Andrzeja Wajdy „Katyń.” Gościem honorowym spotkania była wdowa po generale - Pani Irena Anders.

więcej...

 
Zaproszenie 
Starostwo Powiatowe w Pabianicach zaprasza w dniach 12-14 października mieszkańców Powiatu Pabianickiego na Obchody Święta Patrona Miasta, których jest współorganizatorem. Starostwo ze swojej strony przygotowuje konkurs multimedialny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Święty Maksymilian - Patron Pabianic", program słowno-muzyczny "Niezłomny Rycerz Niepokalanej" w wykonaniu młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi z Pabianic oraz "Piknik Rodzinny - rodzina się bawi", podczas którego dla dzieci będą przygotowane darmowe zabawy w postaci dmuchanej zjeżdżalni, bungee, trampoliny, i "gabinetu śmiechu". Na scenie zaprezentuje się Orkiestra Dęta, zespól "Bychlewianka" oraz zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury z Pabianic i Konstantynowa.

więcej...

 
VIII Powiatowy Bieg Przełajowy. 
W dniu 22 września na terenie Parku Wolności odbył się Powiatowy Bieg Przełajowy zorganizowany przez Starostwo Powiatowe oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach będący formą uczczenia wrześniowej bitwy w obronie Pabianic przez 15 Pułk Piechoty "Wilków."Celem imprezy jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży naszego Powiatu. "Bieg wrześniowy" po raz pierwszy został zorganizowany w roku 2000, a w tym roku odbywał się po raz ósmy. Honorowy patronat tegorocznego biegu przyjęła Pani Irena Szewińska oraz posłowie na sejm RP: Andrzej Biernat, Anita Błochowiak i Grażyna Tyszko.

więcej...

 
„Bezpieczna droga do szkoły” 
Starostwo Powiatowe w Pabianicach w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” zakupiło światełka odblaskowe dla pierwszoklasistów z terenu powiatu pabianickiego. Zostały one rozdane 20 września na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podczas występu Teatru Wspólnoty z Łodzi zaproszonego przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach.

więcej...

 
50-Lecie Biblioteki Pedagogicznej 
Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Tadeusz Kotarbińskiego w Pabianicach obchodziła swoje 50 - lecie. Z tej okazji dnia 24 września w siedzibie biblioteki przy ulicy Kilińskiego 37 zostało zorganizowane uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyła Magdalena Werstak - członek Zarządu Powiatu Pabianickiego. Podczas obchodów przedstawiona została historia filii Pedagogicznej Biblioteki w Pabianicach oraz pokaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego pod tytułem "Historia książki".

więcej...

 
XIV Sesja Rady Powiatu Pabianickiego 
27 września w Sali Kominkowej Starostwa Powiatowego w Pabianicach odbyła się XIV Sesja Rady Powiatu Pabianickiego. Gościła na niej pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego Małgorzata Biegajło. Przedstawiła cele i zasady funkcjonowania instytucji, która swoją ofertę kieruje do nauczycieli wszystkich placówek oświatowych (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) z całego Powiatu.

więcej...

 
Konferencja prasowa 
28 września w Sali Kominkowej Starostwa Powiatowego w Pabianicach odbyła się konferencja prasowa. Omawiano na niej zadania wykonane w ciągu ostatniego miesiąca. Jednak głównym punktem spotkania był przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego Pana Zbigniewa Gajzlera pod tytułem "Maestro" opowiadającego o pochodzącym z Pabianic pianiście Karolu Nicze. Urodzony w dniu 18 listopada 1944 roku w Pabianicach bohater filmu przez wiele lat był nauczycielem klasy fortepianu w tutejszej Państwowej Szkole Muzycznej. W roku 1970 został laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (07 -25 październik 1970).

więcej...

 
Zaproszenie 
W dniu 26 października w siedzibie Starostwa Pabianickiego w Pabianicach przy ulicy Piłsudskiego 2 o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie podsumowujące IV edycję i inaugurujące V edycję Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie". Spotkanie organizuje Starostwo Powiatowe w Pabianicach w porozumieniu z Zarządem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Radą Rejonową Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Patronat nad spotkaniem objął Starosta Powiatu Pabianickiego - Krzysztof Habura.

więcej...Printer Friendly Version Email This To Your Friend
System Zarządzania Jakością
PN-EN ISO 9001:2009

Internetowa rejestracja do kolejki
Wydziału Komunikacji i Transportu
Biuletyn
Informacji
Publicznej


Związek
Powiatów
Polskich


Dziennik Ustaw


Monitor Polski


Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego


Certyfikat Akcji Przejrzysta Polska

2005 r.

2006 r.

2007 r.

2008 - 2010 r.Gospodarka odpadami
informacja nt. ważności decyzji

Kalendarz dla organizacji pozarządowychStarostwo Powiatowe w Pabianicach
Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Jesteś osobą na tej stronie. | Kontakt: Webmaster