2.jpg 3bf9de3f2c8d057798972fc185f1e4a8
Europejskie Dni Pracodawców
Opublikowano: 21.10.2019, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 1520

Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach w dniu 17 października 2019 roku w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizował konferencję w ramach Europejskich Dni Pracodawców, które ustanowione zostały przez Publiczne Służby Zatrudnienia w 2016 roku.

Celem tej europejskiej inicjatywy jest wsparcie i wzmocnienie współpracy publicznych służb zatrudnienia z pracodawcami, uznając ją jako niezbędną dla szybko i dobrze rozwijającego się rynku pracy.
Podczas konferencji, pracodawcy z powiatu pabianickiego, mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat trendów funkcjonowania lokalnego rynku pracy oraz dowiedzieć się o najważniejszych zmianach w przepisach, które mogą mieć istotny wpływ na prowadzenie działalności w 2020 roku.

W trakcie spotkania swoje wystąpienia zaprezentowali: Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Urząd Skarbowy w Pabianicach, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Pabianicach oraz Punkt Obsługi Przedsiębiorcy z Urzędu Miejskiego w Pabianicach. Ponadto, Naczelnik Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pabianicach zaprezentowała formy wsparcia oferowane pracodawcom przez Urząd Pracy w 2020 roku oraz przedstawiła założenia Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Ostatnim punktem konferencji było wręczenie statuetek dla pracodawców wyróżniających się we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Pabianicach.

Na wniosek Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach, Powiatowa Rada Rynku Pracy po raz pierwszy przyznała wyróżnienia w następujących kategoriach:

• „SUKCES Z DOTACJĄ" - wyróżnienie w tej kategorii otrzymali pracodawcy, którzy uruchomili działalność ze środków Urzędu Pracy, prężnie ją rozwijają wpływając tym samym na pozytywny wizerunek lokalnej przedsiębiorczości.

• FIRMA ADAM Adam Kosakowski z  Ksawerowa
  • AGAMA bis Wioletta Sobierajska z Pabianic
  • Kwiaciarnia FANTAZJA Jolanta Kazimierczak z Pabianic
  • PPHU PATATAJ Agnieszka Robak z Pabianic
  • PAN BAKŁAŻAN Mariusz Chmielecki z Pabianic
  • „AKTYWNY ZAUFANY PARTNER"- wyróżnienie w tej kategorii otrzymali pracodawcy, którzy współpracują z Urzędem Pracy w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy, jak również biorą czynny udział w działaniach na lokalnym rynku pracy wspomagając Urząd w realizacji statutowych zadań.

• PHILLIPS FORTECH POLAND Sp. z o.o. z Chechła Pierwszego
  • OK Sp. z o.o. z Konstantynowa Łódzkiego
  • OXYLINE Sp. z o.o. z Pabianic
  • FHU SAW-BUD Andrzej Wróbel z Pabianic
  • MARCINIAK JOLANTA z Konstantynowa Łódzkiego
  • Restauracja JUBILATKA s.c. Jadwiga Oborska, Andrzej Oborski z Pabianic

• „EFEKTYWNY PRACODAWCA"- wyróżnienie w tej kategorii otrzymali pracodawcy którzy współpracują z Urzędem Pracy, korzystają ze środków finansowych przeznaczonych na aktywizację osób bezrobotnych i poszukujących pracy, jak również wywiązują się ze zobowiązań względem Urzędu w zakresie rozliczania środków i osiągania efektywności zatrudnieniowej.

• Miejski Zakład Pogrzebowy w Pabianicach
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dłutowie
  • HYPER-GASTRO Stanisław Bociąga z Pabianic
  • AWERS Biuro Rachunkowe Hanna Skowrońska z Pabianic
  • PPHU AMG Mariusz Gała z Pabianic
  • D4 Dorota Dudziak z Pabianic
  • PASO-TRADING Sp. z o.o. z Pabianic

• „EFEKTYWNA INWESTYCJA W KAPITAŁ LUDZKI" - wyróżnienie w tej kategorii otrzymali pracodawcy, którzy współpracują z Urzędem w zakresie korzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i wywiązują się ze zobowiązań względem Urzędu w zakresie rozliczania środków.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymali:

• Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
  • LUMILEDS Poland S.A. z Pabianic
  • BARBARA JAKSA z Piątkowiska
  • CZARODZIEJSKA AKADEMIA Przedszkole Niepubliczne Karolina Jasińska z Pabianic
  • EL-PUK Produkcja, Dystrybucja i Montaż Materiałów Elektroinstalacyjnych Sp. z o.o. z Konstantynowa Łódzkiego