Szablon S@M 3 - www.nowa.powiat.pabianice.pl

top news port mapa info mstr galp
ban-5.jpg 81b5806f449564e7be605fcdcc9b1c9d
Gminy Powiatu Pabianickiego
PCPR w Pabianicach ogłasza nabór na specjalistów
Opublikowano: 21.07.2016, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 3900

Zaproszenie do złożenia oferty na realizację zadania: opracowanie i realizacja programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla grupy 5 osób stosujących przemoc w rodzinie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pabianicach ogłasza nabór na specjalistów lub specjalistę (w zależności od modelu pracy)  do realizacji w roku 2016 programu korekcyjno-edukacyjnego dla grupy 5 osób stosujących przemoc w rodzinie, przy czym zgodnie z zapisami w ramowym programie korekcyjno-edukacyjnym dla sprawców przemocy w rodzinie dla województwa Łódzkiego preferowane będą pary trenerskie składające się z kobiety i mężczyzny.

  1. Miejsce realizacji:

Siedziba PCPR w Pabianicach, ul. Traugutta 6a, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych wcześniej uzgodnionych z Zamawiającym.

  1. Forma zatrudnienia:

Umowa cywilno-prawna

  1. Planowana kwota brutto na realizację programu:

Ostateczna wysokość środków na realizację programu będzie zależała od faktycznej liczby uczestników, którzy wezmą udział w programie i zrealizują pełen cykl spotkań w wymiarze godzin nie mniejszym niż 60 na jednego uczestnika.

Ogółem maksymalna wysokość środków przeznaczonych na realizację programu wynosi  4.230,-zł. brutto, dla 5 uczestników programu. Maksymalna kwota wydatków w przeliczeniu na jednego uczestnika programu nie może przekroczyć 846 zł. brutto.

Środki finansowe mogą zostać przeznaczone wyłącznie na wydatki związane bezpośrednio z realizacją programu dla osób stosujących przemoc w rodzinie, w tym na: wynagrodzenie dla specjalistów prowadzących zajęcia, materiały dydaktyczne, materiały biurowe.

  1. Opis sposobu przygotowania oferty:

Oferta powinna zostać napisana w języku polskim, trwałą i czytelną techniką. Oferta powinna obejmować całość zamówienia określonego przez Zamawiającego.

  1. Opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest realizacja opracowanego przez Oferenta, zgodnego z rozporządzeniem MPiPS z dnia 22 lutego 2011 r. w sprawie standardu podstawowych usług świadczonych przez specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, kwalifikacji osób zatrudnionych w tych ośrodkach, szczegółowych kierunków prowadzenia oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie oraz kwalifikacji osób prowadzących oddziaływania korekcyjno-edukacyjne (Dz. U. z 2011r., Nr 50, poz. 259) oraz zaakceptowanego przez Zamawiającego programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla 5 osób stosujących przemoc w rodzinie. Praca z uczestnikiem programu ma trwać 3 miesiące, w wymiarze nie mniejszym niż 60 godzin zajęć na uczestnika, z przerwami między kolejnymi zajęciami nie dłuższymi niż 7 dni, jednorazowo zajęcia powinny trwać ok. 3 godzin. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach w ustalonych wcześniej terminach powinny mieć możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach celem uzupełnienia wymiaru godzinowego szkolenia. Zakres usługi obejmować będzie również:

-        współudział w procesie rekrutacji uczestników programu,

-        stworzenie systemu monitorowania zachowań związanych z przemocą u osób uczestniczących w programie i ich monitorowanie w trakcie realizacji programu i do   3 lat po jego zakończeniu.

-        współpraca z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

-        prowadzenie dokumentacji potwierdzającej dokonywanie czynności i działań w ramach realizacji programu korekcyjno-edukacyjnego, z uwzględnieniem korespondencji prowadzonej w ramach przeprowadzonego naboru, harmonogramu zajęć, listy obecności, kontraktu określającego reguły uczestnictwa w programie  w tym określenia jaka liczba godzin szkolenia musi być zaliczona, aby uznać, że osoba ukończyła program), scenariuszy zajęć, dokumentów potwierdzających przebieg pracy z poszczególnymi uczestnikami programu (diagnoza, arkusze testów, ankiety ewaluacyjne i in.), dokumenty potwierdzające przekazanie uczestnikom materiałów dydaktycznych, biurowych i innych, kopii udostępnionych uczestnikom programu materiałów w formie ankiet i testów w oparciu o które odbywa się praca, kart monitoringu zachowań i sytuacji rodzinnych uczestników programu, sprawozdań z przebiegu zajęć, oświadczenia uczestników zajęć i in.

-        sporządzanie sprawozdań z realizacji programu

  1. Wymagania:

-        ukończone studia II stopnia na jednym z kierunków: psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, nauki o rodzinie, politologia, politologia i nauki społeczne w zakresie pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej, resocjalizacji lub pracy socjalnej, albo na innym kierunku uzupełnionym studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, resocjalizacji,

-        co najmniej trzy letni staż pracy w instytucjach realizujących zadania na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

-        ukończenie  szkoleń w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w wymiarze   co najmniej 100 godzin, w tym w wymiarze 50 godzin w zakresie pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie,

-        przedłożenie:

a) potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii dokumentów potwierdzających wyżej wymienione kwalifikacje kandydatów do prowadzenia oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych wraz z wypełnionym przez każdego z kandydatów formularzem, stanowiącym załącznik nr 1 do zaproszenia do złożenia oferty,

b) programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla 5 osób stosujących przemoc w rodzinie, zgodnego z wytycznymi określonymi w rozporządzeniu MPiPS  z dnia 22 lutego 2011 r. w sprawie standardu podstawowych usług świadczonych przez specjalistyczne ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy  w rodzinie, kwalifikacji osób zatrudnionych w tych ośrodkach, szczegółowych kierunków prowadzenia oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie oraz kwalifikacji osób prowadzących oddziaływania korekcyjno-edukacyjne (Dz. U. z 2011r., Nr 50, poz. 259) oraz zgodnego z programem korekcyjno – edukacyjnym dla województwa Łódzkiego opublikowanego na stronie internetowej Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi – www.rcpslodz.pl wraz z harmonogramem działań,

c)  wzorów dokumentacji, o której mowa w punkcie V Zaproszenia do złożenia oferty,

d) propozycji wskaźników, według których będzie dokonywana ocena uczestnika i które stanowić będą podstawę do wydania zaświadczenia o ukończeniu programu,

e) oferty cenowej obejmującej całość realizacji programu (z wyszczególnieniem rodzaju i wysokości kosztów wykonania zamówienia, liczby uczestników i kosztu uczestnictwa w programie 1 osoby)

Wprowadzenie projektu kontraktu, projektu kart monitoringu i innych dokumentów do pracy z uczestnikami wymaga akceptacji Zamawiającego.

  1. Sposób i termin składania ofert

Ofertę w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Nabór na specjalistów do realizacji w roku 2016 programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w  rodzinie” należy złożyć w terminie do dnia 2 sierpnia 2016r., osobiście w siedzibie Zamawiającego, tj. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pabianicach, ul. Traugutta 6a, pokój 3/4, lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu do PCPR). Oferty niekompletne i złożone po upływie wskazanego terminu nie będą podlegały procesowi oceny. PCPR w Pabianicach nie zwraca złożonych dokumentów.

  1. Kryteria wyboru oferty:

1. Przy wyborze oferty zamawiający kierował się będzie następującym kryterium:

 

a)   zgodnie z zapisami w ramowym programie korekcyjno-edukacyjnym dla sprawców       przemocy w rodzinie dla województwa Łódzkiego w pierwszej kolejności preferowane będą pary trenerskie  składające się z kobiety i mężczyzny oraz najniższa cena,

b)    kolejno preferowane będą pary trenerskie tej samej płci oraz najniższa cena, 

c)    kolejno preferowane będą osoby prowadzące program  samodzielnie oraz najniższa  cena

 

  1.  IX.      Informacje dotyczące zawarcia umowy

Zamawiający w terminie do dnia 9 sierpnia 2016r. powiadomi o wyborze Oferenta, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu. Decyzja o wyborze oferty jest ostateczna i innym Oferentom nie przysługuje odwołanie. Oferent, którego oferta zostanie uznana za najbardziej korzystną jest zobowiązany do podpisania umowy z Zamawiającym do dnia 16 sierpnia 2016r. Umowa będzie zawierać w swej treści wszystkie elementy oferty wykonawcy oraz niniejszego zaproszenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy w uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza w przypadku, gdy w procesie rekrutacji nie zostaną wyłonione osoby do udziału w programie.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Starostwo Powiatowe w Pabianicach
95-200 Pabianice, ul. Piłsudskiego 2 tel.: (42) 225-40-00 / fax: (42) 215-91-66 powiat@powiat.pabianice.pl Archiwum portalu 2008-2015 Deklaracja dostępności
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 17:00
Środa: 8:00 - 16:00
Czwartek: 8:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 15:00
Obsługa w Wydziale Komunikacji i Transportu:
Poniedziałek: 8:00 - 15:00
Wtorek: 9:00 - 16:30
Środa: 8:00 - 15:00
Czwartek: 8:00 - 15:00
Piątek: 8:00 - 14:30
kolejka.png def13a480ca0ebef76d42faf31fcaaab