1.jpg d21c1a3d704653f583d14ccd4f91edb1
Międzypowiatowe Obchody Święta Policji w Poddębicach
Opublikowano: 25.07.2022, Joanna Kupś, Ilość wyświetleń: 1162

25 lipca 2022 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach odbyły się Międzypowiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystości udział wzięli policjanci z sześciu powiatów: poddębickiego, pabianickiego, łaskiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego oraz sieradzkiego. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, wręczył funkcjonariuszom odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Uroczysty apel odbył się przed budynkiem jednostki. W tym roku obchody święta zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Poddębicach przy współudziale komend powiatowych z Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli, Wieruszowa i Sieradza.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinspektorowi Sławomirowi Litwinowi przez dowódcę uroczystości, która odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem Kompanii Honorowej Policji w Łodzi oraz pocztów sztandarowych z wymienionych komend.

Poczet flagowy na komendę dowódcy wciągnął flagę na maszt, a funkcjonariusze kompanii honorowej odśpiewali Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Uczczono pamięć policjantów, którzy odeszli na wieczną wartę. Przywitano zaproszonych gości, wśród których była obecna  Gabriela Wenne Błażyńska,  Wicestarosta Powiatu Pabianickiego, Małgorzata Komajda,  Starosta Poddębicki, prezydenci miast, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych powiatu poddębickiego, łaskiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego i sieradzkiego, dowódcy, komendanci, szefowie, dyrektorzy służb mundurowych, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, przedstawiciele terenowych organów niezespolonej administracji rządowej oraz placówek oświatowych. Gośćmi byli także: Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi - ksiądz podporucznik Jacek Syjud oraz Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi" – Jarosław Olbrychowski.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – nadinspektor Sławomir Litwin, kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach oraz Komend Powiatowych Policji w Pabianicach, Łasku, Zduńskiej Woli, Wieruszowie i Sieradzu oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów, którzy wręczyli Burmistrzowi Uniejowa -Józefowi Kaczmarkowi medal: Krzyż Niepodległości I klasy z gwiazdą. Najwyższe odznaczenie NSZZ policjantów, które podkreśla zasługi patriotyczne i aktywne wspieranie Związków w różnych formach jego statutowej działalności.

Podczas uroczystości głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach – inspektor Krzysztof Kotkowski dziękując za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz gratulując wszystkim wyróżnionym. Nominacje na wyższe stopnie policyjne w korpusie oficerów starszych policji z sześciu komend otrzymało: 5 funkcjonariuszy, w korpusie oficerów młodszych – 12 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów – 152 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów – 110 funkcjonariuszy.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi – nadinspektor Sławomir Litwin podziękował policjantom za trud służby. Zaznaczył, że nie bacząc na przeciwności, niosą dla drugiego człowieka to co najcenniejsze: walkę o życie i zdrowie, zapewniając podstawową potrzebę jaką jest bezpieczeństwo.  Gratulacje i podziękowania za dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców w niespokojnych czasach wojny na Ukrainie w przemówieniach złożyła także Małgorzata Komajda – Starosta Poddębicki.

Apel zakończyła defilada Kompanii Honorowej Policji w Łodzi oraz Pocztów Sztandarowych.

Międzypowiatowe Obchody Święta Policji w Poddębicach
Opublikowano: 25.07.2022, Joanna Kupś, Ilość zdjęć: 11, Ilość wyświetleń: 1378